Sophie's special lunch

Ik maakte voor ons team van 30 een special lunch, wat best wel een uitdaging is op maar twee kookplaten. Ik koos voor ‘shakshuka’ een super simpel en smaakvol gerecht uit Israël. Ik ben gek op die keuken door de rijke smaken, vele kruiden en groenten die worden gebruikt. Ook de Israëlische desserts zijn super lekker en zoet. Vanmorgen had ik het hele team al verwend met de kokos-dadeltaart, vol met dadels, mariakoekjes & kokos. Niet heel gezond maar wel onwijs lekker!

8 januari 2019
placeholder
placeholder
placeholder
placeholder

Hoe maak je het?

Bereidingstijd | 1 uur
Benodigdheden |  twee grote pannen met deksel
Hoeveelheid |  30 personen

Ingrediënten

Shakshuka

 • 8 blikjes geconcentreerde tomatenpuree
 • 4 pakken tomatenpuree3 potjes zongedroogde tomaat
 • 30 verse tomaten
 • 2 rode uien
 • 4 tenen knoflook
 • 2 rode pepers
 • 15 puntpaprika's
 • verse basilicum
 • 4 el gedroogde tijm
 • 30 eieren
 • 10 Turkse broden

Yoghurt dressing

 • 5 pakken Griekse yoghurt
 • 5 komkommers
 • 5 citroenen rasp van de schil en sap
 • peper
 • verse munt
 • komijn poeder

Bereiding 

Snij de ui in blokjes en fruit deze met olijfolie in de pan. Ik heb per pan 1 ui gebruikt, ook de overige ingrediënten verdeel ik gelijkmatig over de twee pannen. Pers de knoflook uit en voeg deze toe. Snij de puntpaprika in lange repen, de tomaten in parten van 4 en voeg de tomatenpuree en gedroogde tomaten toe. Het is nog best wel veel snijwerk gelukkig zijn er genoeg collega’s die me komen helpen.

Laat alles 15 minuten pruttelen en voeg dan de rode peper en kruiden toe. Laat dit nog eens 5 minuten pruttelen. Nu is het teamwork. Een persoon maakt de kuiltjes met een lepel en de andere persoon breekt hier de eieren in. Laat de pan nog 15 minuten met deksel erop op het vuur staan, tot de eieren bijna hard gekookt zijn en het eiwit ook echt wit gekleurd is.

Voor de yoghurt dressing doe je alle yoghurt in een grote kom. Rasp de komkommer in fijne slierten of snij deze in kleine blokjes. Rasp de schil van de citroen en pers het sap uit. Hak de verse munt fijn en meng dit samen met de komijnpoeder en verse peper door de yoghurt.

Ieder krijgt een stuk brood, een schep shakshuka met ei en yoghurt. En hoe je dit eet: Simpel, dip het brood in de shakshuka en yoghurt en als je van pittig houdt smaakt de sriracha hot chili sauce er erg goed bij.  

 

placeholder

Onze cultuur

Lees meer over onze cultuur en activiteiten, of uit welke creatieve mensen ons team bestaat op de over ons pagina.